Petek Temizliği

Petek temizliği ısınma sistemlerinin kirden kireçten vb. durumlarda tıkanan peteklerinizi özel malzeme ve ekipmanlarla arındırma sistemidir. Özellikle zamanla kombi ve peteklerde aşınma ve paslanma gibi sorunlara engel olan özel temizleme ürünleri ve makinelerle gerçekleştirmekteyiz. Petek temizliğini yaptırmanız kombi bakımı içinde oldukça büyük bir önem arz etmektedir. Eğer ki peteklerinize düzenli bir temizleme yapılmaz ise ısı dönüşümü dengeli olmayacağı için kombi ve ısınma sisteminin ömrü çok kısa olacaktır. Merkezi sistem olsun kombi sistemi olsun tüm ısınma sistemlerinde temizliği ve bakımının zamanı geçmeden yapılması gerekir. Uzun zamandır kullandığımız peteklerimizin temizliği yapıldığında büyük bir enerji tasarrufu sağlandığı görülmüştür. Bilinmelidir ki peteklerin belli zaman aralıklarla mutlaka temizlenmesi gerekir. Burada yılların verdiği tecrübe ve ustalığımıza dayanarak en doğru ve sağlıklı hizmeti kendimize güvenerek en başarılı şekilde vermekteyiz.

Petek Temizliği Yapılmalı Mı?

Evet, petek temizliği ve bakımı mutlaka yapılmalı ihmal edilmemelidir. Temizlenmeyen petekler zamanla kireç, pas gibi oluşumundan dolayı sizler için bu az ısı ve çok yüksek fatura anlamına gelmektedir. Petek temizliğine genel olarak minimun 2 yılda bir yapılmalıdır. Bu petek temizliği sizlere hem ısı hem de ucuz fatura imkânı sunar. Petekleriniz deneyimli uzman personelimiz eşliğinde itinayla temizliğini yapıyoruz.

Petek Temizleme Nasıl Yapılır?

Öncelikle petek temizliğine önce dış kısımdan başlanmalıdır. Petek temizliğine başlarken önce peteğin aralarındaki tozlar temizlenmelidir. Peteklerin kapakları açılarak iç kısımları bir sopaya nemli bir bez takılarak itinayla yavaşça temizlenmelidir. İçindeki tozları olabildiğince alınmalıdır. Daha sonrada kuru bir bezle kurulanmalıdır. Kurulama işlemini yapmamızın sebebi ilerleyen zamanlarda peteklerinizin paslanma olasılığını önlemektir.

Peteklerinizi temizlemeye kombilerinizi kapatmayla başlıyoruz. Petek temizleme işlemine başlamadan öce kombilerinizin kapalı olup olmadığına bakıyoruz. Bizler petek temizleme işleminde peteklerinizi kesinlikle yerinden sökmüyoruz. Petekler yerinden söküldüğü takdirde zamanla çürüme yapar. Uzman petek temizleme ustalarımız petek temizleme ve bakım konusunda tam anlamıyla deneyimli kendilerini geliştirmiş itinayla petek temizleme işleminizi gerçekleştirmektedir.

Petek Temizliği İşlemi

Öncelikle müşterilerimizin işlemi yaptıracakları mekânlara gittiğimizde önce işlem görecek olan petek ve vanalar gözden geçirilir. Kaçak vs. gibi sorunlar varsa eğer bunlar giderilir. Gerekli kontrollerimizi yaptıktan sonra işlemi başlatırız. Her türlü önlemimizi işlem öncesi mutlaka alıyoruz. Sizlerin sağlığı ve güveni bizler için her şeyden önemlidir. Petek temizleme işleminde temiz çalışıyor mekânı kirletmiyoruz. Temiz ve titizlikle işimizi yapıyoruz. İlk etapta petek ve tesisatın üst boru sistemleri temizlemeyle başlıyoruz. Daha sonra ki aşamada boruların alt kısımlarının temizliğini yapıyoruz.

İşte tam bu noktada kombi petek tesisatında kireç, kir vs. gibi oluşumunu göz önünde bulundurarak çift taraflı yıkama işlemini tavsiye ediyoruz. Burada çift yıkama çok önemlidir. Daha sağlıklı güvenilir sonuç alırsınız. Petek temizleme işleminde uygun makine ve teçhizat seçiminde büyük önem arz etmektedir. Bu hususta bizler sizlere tesisatınızın zarar görmemesi ve uygun makina temizleme ekipmanlarımızla en uygun sağlıklı bir hizmet sunuyoruz. Petek temizliğin tamamlanması aşağı yukarı 1-2 saat sürmektedir. Petek temizleme alanında kaliteli, makine, malzeme ve ekipmanlarımızla büyük bir tecrübemizle sizlere hizmet vermekten mutluluk duyarız. Petek temizliği yaptırmadan önce uzman takım ustalarımızla görüşüp gerekli bilgileri alabilirsiniz. Güvenli ve sağlıklı hizmet almak için firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

Hızlı Servis Hizmeti

En HIZLI SERVİS çözümleriyle, aynı gün içerisinde adresinizdeyiz.

Mükemmel 5 üzerinden 4.9
 • Özel Teknik Servis

  Kombi, Klima, TV ve Beyaz Eşya Servisi, teknisyenlerimiz tüm eğitimleri almış, uzman kişilerden oluşmaktadır.

 • Destek Hattı

  Servis öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.

 • Kartla Ödeme İmkanı

  Servis işlemi sonunda kapıda kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.

 • %100 Müşteri Memnuniyeti

  Tüm çalışmalarımızı müşteri memnuniyeti kapsamında gerçekleştirmekteyiz.

WHATSAPP DESTEK