Kombi Servisi

Kombi servisi, bilindiği üzere cihazda meydana gelen arızaları onarmak için çalışan teknisyenlerden oluşan ekiptir. Kısa sürede ve hızlı bir şekilde talepleri karşılayan servis, teknik donanıma sahip eğitimli kişilerden oluşur. Montaj, bakım ve onarım gibi konularda her türlü soruna cevap verecek niteliktedirler. Ayrıca her marka için ayrı bir yetkili servis bulunmaktadır.

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

Uzmanlar, her sene bir defa periyodik olarak doğalgaz ve kombi bakımının yaptırılmasını önermektedir. Kombi bakımı esnasında yapılan işlemler sırasıyla; Öncelikle, peteklerin ısısı ve sıcak su kontrol edilir. Daha sonra kombinin su sızdırıp sızdırmadığına bakılır. Akabinde kombi açılarak tozlanma olup olmadığı kontrol edilir ve varsa tozları temizlenir. Kombinin elektrik bağlantıları kontrol edilir. Sorun teşkil edecek bir durum varsa müdahale edilir. Kombinin baca fanı temizliği yapılır. Kombide bulunan mevcut su boşaltılarak, genleşme tankı havası etüt edilir. Brülör ve yanma haznesi temizlenir. Ateşleme ve iyonizasyon elektrotları denetleri ve gerek duyulursa temizliği yapılır. Üç yollu motorlu kontrol vanaları sökülüp temizliği yapıldıktan sonra tekrar monte edilir. Yoğuşmalı olmayan yani hermetik kombiler de fanlar sökülür, temizlenir ve monte edilir. Gaz ayarı denetlenir. Ürün sahibinin de onayıyla varsa sorunlu parçalar tamir edilir veya değiştirilir. Kombinin alt kısmında bulunan filtreler sökülür, gereken bakım ve temizlik yapıldıktan sonra tekrar yerine takılır. İlk işlem olarak cihazdan boşaltılan su tekrar eklenir. Bar seviyesi 1,5 'e kadar getirilir. Cihaz çalıştırılarak bir sorun olup olmadığı teyit edilerek kullanıcıya teslim edilir.

Kombi Bakımı Aksatılırsa Ne Gibi Sorunlar Yaşanır?

Kombi servisi tarafından yapılması gereken, senelik kombi bakımı aksatıldığı takdirde, kombinin verimliliği azalır. Ayrıca kombinin kullanım ömrü normalden daha kısa olur. Faturalar yüksek gelmeye başlar. Aniden oluşan arızalar meydana gelebilir. Kullanılan doğal miktarı artar, sıcak su sorunu yaşanır. Yine kullanılan alan da yeteri kadar ısınmaz. Aynı zamanda bakımı yapılmayan kombiler, hayati tehlikelere mahal verebilir. Kombi servisi ekibimiz bu konularda oldukça tecrübelidir. Talep halinde kombi bakımınızı en iyi şekilde yapmaktadır.

Kombi Bakımı Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Servis ekibinin yetki belgesinin olup olmadığı kontrol edildikten sonra cihaza müdahale edilmesine izin verilmelidir. Çünkü kombi markası ne kadar iyi olursa olsun, yanlış bir bakım ve onarımdan sonra can ve mal kaybı gibi büyük hasarlara sebep olabilir. Kombi bakımı esnasında yapılacak işlemler hakkında bilgi talebinde bulunmak gerekir. Servis personelinin, kombi kapağını açmadan önce kombinin mevcut verimliliğini kontrol edip etmediğine dikkat edilmelidir. Değiştirilen materyallerin orijinal olup olmadığı kontrol edilmelidir. Ayrıca tercih edilen kombi servisi, garanti kapsamında hizmet vermelidir. Firmamız kombi servisi konusunda profesyonel ekipmana sahiptir.

Hızlı Servis Hizmeti

En HIZLI SERVİS çözümleriyle, aynı gün içerisinde adresinizdeyiz.

Mükemmel 5 üzerinden 4.9
 • Özel Teknik Servis

  Kombi, Klima, TV ve Beyaz Eşya Servisi, teknisyenlerimiz tüm eğitimleri almış, uzman kişilerden oluşmaktadır.

 • Destek Hattı

  Servis öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.

 • Kartla Ödeme İmkanı

  Servis işlemi sonunda kapıda kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.

 • %100 Müşteri Memnuniyeti

  Tüm çalışmalarımızı müşteri memnuniyeti kapsamında gerçekleştirmekteyiz.

WHATSAPP DESTEK