Kombi Arıza

Konutlar ve küçük iş yerleri için ısıtma ve sıcak su ihtiyaçlarının karşılanmasında en çok tercih edilen araçlardan biri de kombilerdir. Kombiler hem bağımsız kullanım olanağı sağlaması hem de kullanıcıya tasarruf ettirmesi nedeniyle uzun yıllardır kullanılmaktadır. Ancak uzun süreli veya yanlış kullanım gibi nedenlerle kombi arıza sorunlarıyla da sık sık karşılaşılmaktadır. Hangi marka ve kalitede olursa olsun, sonuçta kullanılan motorlu bir makinedir ve zamana ve kullanıma bağlı olarak arızalarla karşılaşılması çok normaldir. Bu gibi durumlarda önemli olan ne yapılacağını ve kime ya da hangi firmaya başvurulacağını bilmektir.

Kombiler Neden Arızalanır?

Kombi arıza sorunlarının birçok nedeni olabilir. Bunların en başında gelen rutin kombi bakımlarını yaptırmamak ve kombiyi uzun süre bu şekilde kullanmak gelmektedir. Bu kullanım şekli kombinin iç aksamlarına zarar verecek, temizlenmeyen ya da değiştirilmesi gereken kısımlarında değişim yapılmayan kombiler arıza yapacaktır. Bakım yapılmayan ya da hata verdiği halde inatla kullanılmaya devam edilen kombilerde ortaya çıkan en büyük sorun ana kart arızasıdır. Zamanla bozulan parçalar ana kartın çalışmasını da etkileyecek ve zorlayacaktır.

Ana kartlar kombilerin bir nevi beyni konumundadır. Bu nedenle hata vermesi bozulması durumunda ciddi bir onarım ya da değişim hizmeti almak gerekmektedir. Bulunulan bölgede elektrik voltajının sürekli inip çıkması da kombinin çalışmasını etkilemektedir. Bu gibi voltaj değişim durumlarının da engellenmesi gerekmektedir. Elektriğin ani yükselmesi yükleme yaparak kombiye zarar verecek ve yine hata vermesine neden olacaktır. Bu gibi durumlarda mutlaka voltaj ayarlaması yapılmalıdır. Bu ayarlama da yine konusunda ehil bir firma tarafından takılacak bir regülatörle yapılabilmektedir.

Bunun dışında görülebilecek hatalar ve arızalar, daha kolay giderilebilecek türdendir. Termostat bozukluğu, ateşleyici düzenek ve pilot ışık çalışmaması sık görülen ancak yine ehil ellerde kolaylıkla giderilebilecek arızalardan sayılabilir. Ancak kombinin bakımının yapılmaması eşanjör ve su borularında kireç birikmesine ve zamanla daha zorlanarak çalışmalara neden olmaktadır. Kireçlenme çok ciddi bir problemdir ve patlama yaratacak sonuçlara kadar gidebilir.

Kombi Arıza Sorunu Nasıl Anlaşılır?

Yeni nesil kombilerde arıza sorunu gösterge panellerinde yanmaya başlayan hata kodlarıyla rahatlıkla tespit edilebilmektedir. Bu kodlar servis çağırırken bilgi verebilmeniz açısından da önemlidir ve büyük kolaylık sağlamaktadır. Bunun dışında istenmeyen sızıntılar, çalışırken çıkan değişik sesler, kombide ani durma, teklemeler, yandığı halde gereği gibi ısıtmama makinenizde ciddi sorunlara işaret edebilmektedir.

Kombi Arızası Durumunda Ne Yapılmalı?

Kombi arıza tespiti durumunda mutlaka işinin ehli olan yetkili bir servise başvurmalısınız. Kombinizdeki sorunu kendiniz çözmeye çalışırsanız ya da ehil olmayanların kombinize dokunmasına izin verirseniz, gerçekten ölümcül sonuçlara varacak tehlikelerle karşılaşabilirsiniz. Firmamız hayati önem taşıyan bu konunun bilincinde olarak yılların tecrübesi ile sizlere garantili kombi tamir ve parça değişim hizmeti vermektedir.

Hızlı Servis Hizmeti

En HIZLI SERVİS çözümleriyle, aynı gün içerisinde adresinizdeyiz.

Mükemmel 5 üzerinden 4.9
 • Özel Teknik Servis

  Kombi, Klima, TV ve Beyaz Eşya Servisi, teknisyenlerimiz tüm eğitimleri almış, uzman kişilerden oluşmaktadır.

 • Destek Hattı

  Servis öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.

 • Kartla Ödeme İmkanı

  Servis işlemi sonunda kapıda kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.

 • %100 Müşteri Memnuniyeti

  Tüm çalışmalarımızı müşteri memnuniyeti kapsamında gerçekleştirmekteyiz.

WHATSAPP DESTEK