Klima Arıza

Klima arıza sorunu zaman zaman, farklı sebeplere bağlı olarak görülen bir durumdur. Bunun için klima bakımlarının zamanında yapılması gerekir. Klimaların rutin bakımlarının yapılması, arızalarında önüne geçer. Klimalarda bilindiği üzere, iç ve dış olarak, iki bölüm vardır. Temizlik hizmeti teknik bir servisten alınırsa çok daha iyi olur. Temizlik yapılmadan önce, mutlaka elektrik ana şalteri kapatılmalıdır. Elektrik akımı şalterler açıkken aktif durumdadır. Kişiler için tehlikeli olabilir. Bir filtre ipi vardır. Onun çekilmesi ile bakım başlar.

Klima arıza sebebi, en çok bakımsızlıktan kaynaklı olarak görülür. Diğer bir sebepte uzun süreli kullanım ve parçaların eskimiş olmasıdır. Bundan dolayı filtreler sık sık temizlenir ise arıza pek olmaz. Bir elektrik süpürgesi ile filtrede bulunan tozlar alınabilir. Yıkamak içinde uygundur. Sadece duru su ile filtreleri yıkamak, klimanın daha iyi çalışmasını sağlar. Filtre alanı her zaman temiz olmalıdır. Dezenfeksiyon işlemi yapılmayan klimalardan gelen hava akımı sağlıklı değildir. Kirli olduğu için, insan sağlığı için olumsuz durumlar oluşturur. Klima arızası yaşamamak için, öncelikle bu durumlara dikkat edilmesi gerekir.

Klimaların ilk günkü performansı ile çalışması ve alt yapısının sorunsuz olması için, çoğu detaya dikkat edilmesi gerekir. Klima arızası için hizmet veren servisler, ilk olarak klimayı incelemeye alır. Arıza tespiti yapıldıktan sonra elektrik sigorta kutusuna bakılır. Yine burada şalterin kapalı olduğundan, emin olmak gerekir. Periyodik bakımlar, klima arızası ve uzun ömürlü olması bakımından, çok önemlidir.

Klima Arıza Sebepleri

Klima arızası sorununda ilk olarak kısa devre akla gelmelidir. Parçalar çok ısındığı zaman, uzun çalışmaya bağlı olarak böyle sorunlar görülebilir. Uzman bir ekibin incelemesi sonucunda sorun tespit edilir. Tamir edilir ve klima ilk günkü performansına sahip olur. Her klimanın çalışma düzeneği farklıdır. Klimaların çalışma sistemi, devresi ve akım iletme oranı farklıdır. Cihazlar gün içinde belirli düzeyde bir efor sarf eder. Klimaların düzeneği biraz farklıdır. Sorunların önlenmesi için, temizlik ve bakım çok önemlidir. Temizlik yapılırken, temiz hava akımı sağlaması için, özel dezenfeksiyon Malzemeleri kullanılır.

Klima Arızası ve Bakımında Profesyonel Hizmetin Önemi

Klima servisi herkese hitap edecek şekilde, uygun fiyatlar ile sunulur. Her kullanıcı tercih edebilir. Bu tip cihazlarda profesyonel hizmet çok önemlidir. Klimalar özellikle evin içinde sürekli olarak kullanıldığı için, çok önemlidir. En sık karşılaşılan sorun, toz birikmesi ve kirdir. Toz ve kirler arızalarında başlıca sebebidir. Bu konuda hizmet veren pek çok firma vardır. Bu alanda uzman kişiler hizmet verir. Klimanın iç ve dış bütün bakımları yapılır. Arızalar genel olarak yerinde onarılır. Eğer parça değişimi gerekiyorsa, orijinal parça kullanımı çok önemlidir. Klima arıza sorunu yaşıyorsanız, siz de firmamızdan uygun fiyata kaliteli hizmet alabilirsiniz.

Hızlı Servis Hizmeti

En HIZLI SERVİS çözümleriyle, aynı gün içerisinde adresinizdeyiz.

Mükemmel 5 üzerinden 4.9
 • Özel Teknik Servis

  Kombi, Klima, TV ve Beyaz Eşya Servisi, teknisyenlerimiz tüm eğitimleri almış, uzman kişilerden oluşmaktadır.

 • Destek Hattı

  Servis öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.

 • Kartla Ödeme İmkanı

  Servis işlemi sonunda kapıda kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.

 • %100 Müşteri Memnuniyeti

  Tüm çalışmalarımızı müşteri memnuniyeti kapsamında gerçekleştirmekteyiz.

WHATSAPP DESTEK